Bezpłatne warsztaty z pielęgnacji skóry i makijażu

Klinika Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego współpracująca z Fundacją „Piękniejsze Życie – Piękny sposób na raka” zaprasza na bezpłatne szkolenia z pielęgnacji skóry i makijażu, podczas których wykwalifikowani wolontariusze uczą Panie zasad pielęgnacji. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia programu „Piękniejsze życie…” trwają 2 godziny i są prowadzone przez profesjonalnych wizażystów i kosmetologów.

Podczas zajęć Uczestniczki nauczą się kompleksowego programu pielęgnacji skóry i makijażu, pomagającego ukryć widoczne skutki uboczne chemio - i radioterapii.
Dzięki Sponsorom każda Uczestniczka otrzyma zestaw kosmetyków.

 

Więcej informacji: www.piekniejszezycie.org


Zapisy na warsztaty:
Gabinet psychologów tel. 261-817-162
Rejestracja tel. 261-817-240; 261-818-437
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce warsztatów:
Klinika Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego, budynek 33, pierwsze piętro.

 

 

Konsultacja psychologiczna

Program Edukacji Onkologicznej

W ramach edukacji onkologicznej w Klinice Onkologii WIM dostępne są Poradniki dla chorych i ich rodzin - zapytaj o to lekarza, pielegniarkę, psychologa.

www.programedukacjionkologicznej.pl

 

Szanowna Państwo,

Niepokój, lęk, strach, niepewność, poczucie osamotnienia, zagubienia to tylko niektóre emocje, które towarzyszą pacjentom w momencie rozpoznania choroby nowotworowej. Z doświadczenia wiemy, że każdy człowiek ma w sobie siłę i odwagę, żeby zawalczyć o siebie!


NIE JESTEŚCIE SAMI!

W Klinice Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego poza opieką medyczną możecie Państwo liczyć także na szeroko pojęte wsparcie psychologiczne. W gabinecie Psychologa kliniki do Państwa dyspozycji pozostaje dwóch psychoonkologów, którzy - w oparciu o bieżącą ocenę potrzeb - oferują pomoc zarówno Pacjentom w trakcie hospitalizacji, jak i tym, którzy korzystają z opieki ambulatoryjnej bądź zakończyli leczenie.

Oferujemy Państwu następujące formy wsparcia psychologicznego:

Wsparcie w kryzysie jakim jest np. informacja o diagnozie choroby nowotworowej czy momenty zwrotne w procesie leczenia. W trakcie spotkania pacjent ma możliwość skonfrontowania się z rzeczywistością oraz przy wsparciu terapeuty, podjęcia się próby jego rozwiązania.

Wsparcie krótkoterminowe – indywidualne: obejmuje kilka spotkań psychologa z pacjentem, poświęconych bieżącej pracy z pojawiającymi się w toku leczenia trudnościami.

Wsparcie krótkoterminowe – rodzinne: obejmuje kilka spotkań psychologa z pacjentem oraz jego rodziną, poświęconych bieżącej pracy z pojawiającymi się w toku leczenia trudnościami.

Psychoedukacja pacjentów: spotkanie poświęcone zgłębieniu wiedzy/ rozwianiu wątpliwości pojawiających się wraz z podjęciem leczenia.

Wsparcie dla osób w żałobie.

Współpracując z fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz pacjentów udostępniamy bezpłatne materiały edukacyjne.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny: 261 817 162 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.